preventivní program: párty rizika

Preventivní program pro děti a mládež na téma: Párty rizika aneb dokážeš se s nimi popasovat?

Preventivní program, který se zabývá problematikou rizokových situacích na párty. Vyzkoušejte jednoduchou a zábovnou hru s různými situacemi, které se stávají v běžném životě.

Rizika alkoholu, drog, obtěžování a spousty jiných nepříjemných situacích, je na večírních a párty běžnou součástí. Je dobré vědět, jak se v takových situacích můžeme zachovat.

Párty rizika aneb dokážeš se s nimi popasovat?

Zahraj si hru, kde si vyzkoušíš různé situace, které se můžou naskytnout při nějaké párty či večírku. Dovedeš si s nimi poradit? Jak se zachováš, když se něco podobného stane?

Vylosuj si kartičku, na které je napsaná situace. Přečti ji ostatním a řekni, co bys v také chvíli dělal/a ty. Různé situace si můžeš i zahrát, jako modelovku.

  1. Jsi na párty, kde nikoho neznáš. Rád/a by ses s někým seznámil/a, ale nevíš jak. Najednou k Tobě přijde opilý muž, který Tě láká a prosí, abys s ním šel/šla ven. Muž vypadá podivně a není Ti příjemné, když Tě láká pryč. Navíc vypadá i dost agresivně. Jak se zachováš?
  2. Užíváš si večírek, tančíš a zpíváš. Najednou Tě odchytne neznámá osoba, která Ti nabízí lahvičku nápoje, bez označené etikety. Nemáš jistotu, že je tekutina bezpečná. Napiješ se, nebo odmítneš? Jak takové odmítnutí může vypadat?
  3. Líbí se Ti kluk, který se během večera hodně opije a snaží se Tě sbalit. Navrhne Ti, abys s ním šla na dámské toalety a mohli si spolu užít chvíli ve dvou. Jak zareaguješ?
  4. Je po akci a Ty se s kamarády potřebuješ dostat domů. Jeden z kamarádů má známého, který přijel autem. Nabídne Vám odvoz. Je patrné, že známý je již pod vlivem. Nasedneš a necháš se odvézt, nebo situaci vyřešíš jinak. Jak?
  5. Všimneš si toho, že jeden z kamarádů to dost přehnal s alkoholem. Zvrací, motá se a najednou upadne do kómatu. Jak se zachováš?
  6. Na večírku v partě popíjíte alkohol a jeden z nich vytáhne drogu, o které tvrdí, že je to bezpečná extáze. Nabídneš si?
  7. Omylem v proudu tance strčíš do kluka, který se polije pivem. Naštve se a vznikne mezi Vámi potyčka. Tahá Tě ven, aby si to s Tebou vyřídil. Jak se zachováš?
  8. Parta Tě na večírku hecuje k tomu, abys začal/a tančit a přitom se svlékat. Víš, že je na akci i spousty fotografů, kteří fotky vkládají na stránky příslušného podniku. Necháš se vyhecovat?
  9. Jsi na baru a máš chuť si dát nějaký drink. Najednou si všimneš, že si vedle Tebe objednává panáky dívka, které je nejvíce dvanáct let. Zároveň drží v ruce cigaretu a již se motá a pravděpodobně o sobě už ani neví. Mávneš nad tím rukou, nebo zasáhneš a proč?

Stáhnout materiál v PDF: Párty rizika

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.