Jak obnovit zničený pudr?

Jednoduchý trik, jak znovu obnovit rozbitý pudr, který by byla škoda vyhodit.

,, Ach ne, už se to znovu stalo!” naříkám, když už po několikáté sbírám ze země rozsypaný pudr. Někdy mi přijde, že mám tak trochu děravé ruce a nehoda je hned na světě. Jak ale danou spoušť napravit? Nechce se mi přeci zbytečně skoro celý pudr vyhodit. 

Vyzkoušela jsem jeden možný způsob, který není nikterak složitý, a proto jsem se rozhodla s Vámi o něj podělit. 

Stáčí Vám k tomu trocha alkoholu (čistý líh), štětec a pudr, který potřebuje “zachránit”. 

Sesbírejte, co nejvíce rozsypaných kousků pudru a dejte je zpět do pudrového pouzdra. Čím menší kousky máte, tím lépe. Ještě je můžete pomocí obyčejného štětce více rozdrtit. Já jsem však zjistila, že větší kousky nevadí. Stáčí je rozdrtit až při promíchání s alkoholem. Přidejte k pudru cca dvě čajové lžíce alkoholu. Pomocí čistého štětce směs pořádně promíchejte až Vám vznikne pudrová kaše. Doporučuji použít štětec, který se běžně využívá na temperové barvy. Štětiny jsou tvrdší a nemělo by se Vám stát, že v pudru nějaké zůstanou. 

Jakmile máte bahnitou směs hotovou snažte se jí co nejvíce uhladit. Pak už stačí jen počkat, než směs pořádně zaschne. Lepší je vydržet až do druhého dne. S vysoušením nespěchejte. Pokud se vlastními silami o to pokusíte mohl by Vám pudr znovu popraskat.

Tak co? Podařilo se Vám také pudr zachránit?

 

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.