pečený čaj jako dárek

Domácí pečený čaj, jako skvělý dárek na zahřátí i pro radost

V poslední době se traduje veliký trend, že dárky, které Vám někdo vytvořil, potěší nejvíce. Ne vždy se dají vyrovnat těm kupovaným, ale přeci jen mají v sobě kouzlo, které ostatní zahřeje.

… vy jste vynaložili své veškeré úsilí, abyste si zjistili a našli vhodný dárek, který vyrobíte, vy jste došli do obchodu si pořídit potřebné pomůcky či ingredience, vy jste to vytvářeli, a tak vložili do “dárku” i kus sebe…

Pokud chcete někomu udělat radost, vykouzlete něco, co mu připomene, že Vám na něm záleží…

Domácí pečené čaje jsou velmi populární. Jsou velmi jednoduché a hlavně efektivní. Já sama jich letos pár rozdala a udělala tím ostatním radost. Proč to nezkusit také?

Lze je využít nejen jako horký nápoj, ale stačí dát pár lžic i do studené vody a máte výborný drink na hřejivé a slunečné dny.

Co budeme potřebovat?

  • různé druhy ovoce
  • mísa
  • plechy do trouby
  • skořice
  • med nebo třtinový cukr
  • nůž na nakrájení ovoce
  • zavařovací sklenice (počet záleží na Vás)

Sežeňte si různé druhy ovoce, které máte rádi. Doporučuji dát přednost spíše citrusovým plodům. Čaj získá výraznější chuť. Množství ovoce záleží pouze na Vás. Lepší je více, nežli méně. Záleží na tom, kolik sklenic budete chtít naplnit. Ovoce nakrájíme na menší kostičky, ty přendáme do větší mísy. K ovoci přidáme skořici a třtinový cukr (dle chuti). Cukru bych však využila méně. Ovoce je dost sladké sama o sobě.

Ovocnou směsí naplníme plechy, který nemusí být předem nikterak vymazané. Plechy vložíme do předem vyhřáté trouby na 160°C cca na 20 – 30 minut. Směs je potřeba chvílemi promíchat. 

Jakmile vyndáme čaj z trouby, hned s ním naplníme zavařovací sklenice a převrátíme víčkem dolů. Necháme zchladnout.

TIP: Pokud využijeme čaj, jako dárek pro druhé, je přínosné sklenici nějak i ozdobit. Stačí pár cárů látky, kterou vložíme na víčko sklenice a zavážeme přírodním provázkem, nebo stuhou.

jak udělat domácí pečený čaj

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.